Jak dobrać torebkę do figury?
21

maj

Jak dobrać torebkę do figury?

Damska torebka jest bardzo ważnym atrybutem stylizacji codziennych. Zanim podejmie się decyzję o zakupie kolejnej torebki trzeba się zastanowić jaka będzie dla naszej sylwetki rzeczywiście najlepsza i będzie pokazywać jej atuty. Możecie zapoznać się z wpisem, który ma ułatwić wybór dobrej torebki.

Historia torebki

Historia torebki sięga wieku XVIII, gdy damy zaczęły nosić pod spódnicą kieszonki wszywane tam do przechowywania drobnych przedmiotów. Razem z początkiem XIX nastała moda na suknie coraz węższe, co uniemożliwiało umieszczenie tam kieszeni. Wtedy pojawiły się pierwsze pomysły na torebki. Woreczki przybierały coraz bardziej wymyślne kształty, zaczęły nieco zaskakiwać. W kolejnych latach mimo ewolucji mody torebka dalej była ważnym elementem stroju każdej kobiety, która chciała wyglądać rzeczywiście elegancko. Mniej więcej w latach 50-tychminionego stulecia wiele znanych domów mody wprowadzały do sprzedaży swoje torebki opatrzone własnym logo. Torby miały różną formę, kolorystykę oprawę.

Rodzaje torebek

Obecnie można mówić o kilku różnych wariantach, jeśli chodzi o torebki. Pierwszy podstawowy rodzaj to duża torba sportowa, do której zaliczyć można torby bowling. Kolejny rodzaj to średni rozmiar i torba określona jako shopperka, której nazwa wywodzi się ze słowa angielskiego dźwigać. Do grona średnich toreb zalicza się także Satchel, która przypominać będzie teczki szkolne.

Zasady dobierania torebek

Ostatni rodzaj to torby niewielkie, wizytowe. Wyróżnia się pośród nich przede wszystkim tak zwane torebki kopertówki w niewielkich rozmiarach, mogą być dodatkowo lakierowane. Przede wszystkim powinny się one prezentować elegancko i to taka kwestia, na którą w szczególności zwraca się uwagę.

Dobór pod kątem sylwetki

Jeśli wybieramy torbę pod kątem sylwetki trzeba trzymać się kluczowej zasady mówiącej o proporcji. Zgodnie z tym osoba o pełnych kształtach powinna wybierać duże dodatki a taka drobniejsza nieco mniejsze. Zatem, jeśli chodzi o niewysoką kobietę, która ma delikatne kształty nie może postawić ona na dużą torebkę, która będzie rzucała się mocno w oczy. Sprawdzi się wtedy mniejsza torebka, która będzie noszona bliżej ciała.

Jeśli kobieta ma szczupłe nogi i obfity biust powinna unikać takich torebek, które mają niewielki rozmiar. Trzeba bowiem pamiętać, że mała wersja sprawi, że figura zacznie przypominać jeszcze większą i efekt estetyczny nie będzie udany. Kobieta o szerokich biodrach oraz wąskich ramionach może decydować się na torebki, które nosi się w ręce nie na ramieniu, by nie powiększać optycznie szerokości bioder.