31

maj

Pomysły na futrzane torebki

Futro to taki modowy bumerang, który regularnie do nas wraca. Szybko wyrzucamy go ponownie, ale i tak za niedługo pojawia się w naszej szafie. Obecnie przeżywamy kolejną fascynację produktami z futra. Sięgamy po płaszcze i kamizelki, ale znacznie częściej futrzane są dodatki, zwłaszcza torebki. Do czego będą pasować?

Nasze pierwsze skojarzenia z futrami odnoszą się raczej do ekskluzywnych, bogatych i szykownych stylizacji. Związane jest to głównie z cenami futra, a do tego jeszcze doszły obecnie kwestie światopoglądowe piętnujące futra naturalne. Jeśli nam to też przeszkadza, zawsze możemy się zdecydować na futro sztuczne. Stworzymy dzięki niemu naprawdę nietuzinkową kreację.

To jest naprawę modne

Futro jako dominujący element stroju raczej modne nie jest, ale kiedy pojawia się jako dodatek, akceptowalne jest wszędzie od butów po swetry. Jest to faktycznie zakup dość drogi, ale efekt jojo obserwowany w modzie na futro sprawia, że zanim się ono nam znudzi, staje się niemodne, my je wrzucamy do Szady, a kiedy sobie o nim przypomnimy, okazuje się, że znowu stało się modne.

Torebka pokryta futerkiem może być rozwiązaniem dla pani, która bardzo lubi wszystko z futra, ale także dla tej, która jest w tej kwestii raczej neutralna, ale stara się podążać za modami. Wszystkie codzienne stylizacje skorzystają na torebce z futerkiem. Futerko powinno być naszym pierwszym pomysłem w sytuacji, kiedy jest dobrze, ale wydaje nam się, że trochę zbyt nudno.

W zasadzie nie ma najmniejszego problemu z zakupem dokładnie takiej torebki, jaka jest nam potrzebna. W sklepach znajdziemy wszystko niezależnie od rozmiaru czy kolorystyki, którą chcielibyśmy upolować. Pojawiają się naturalne kolory futra, ale także opcje ekstrawaganckie na niebiesko czy w barwach neonowych.

Zimowe klimaty

Futrzane torebki są zawsze dobrym wyborem, ale w zimie praktycznie coś takiego zawsze trzeba mieć. Najlepiej jest łączyć je z czarnymi płaszczami, legginsami i botkami. Wtedy uzyska się street owy look.

Można oczywiście szukać także bardziej eleganckich rozwiązań. Sukienka oversize przed kolano, płaskie muszkieterki za kolano i futerkowa torebka na łańcuszku. Do tego trzeba dołożyć jeszcze klasyczny płaszcz za kolano i z kołnierzem ze stójką.

Strój do pracy

Futrzane dodatki mogą się jak najbardziej pojawiać w zwykłym stroju przewidzianym do pracy. Trzeba je tylko mądrze połączyć z innymi materiałami, na przykład skórą lub zamszem i właściwie dopasować kolory. Skórzana torebka z futerkowymi elementami nie zmniejsza profesjonalizmu w aranżacji, ale zapewnia jej dodatkową dawkę stylu.