Nowy trend wśród torebek – tabakiery, tuby i kufry
19

cze

Nowy trend wśród torebek – tabakiery, tuby i kufry

Jaki będzie obecnie najważniejszy trend w torebkach na zbliżający się sezon? Wydaje się, że przede wszystkim będzie się stawiać na torebki pudełkowate o geometrycznych kształtach przede wszystkim w formie kwadratu, trapezu albo prostokąta. Mają one nawiązywać do pudełek, szkatułek, skrzynek. Jakie będą najmodniejsze. Warto sprawdzić co obecnie będzie modne.

Jakie kształty torebek?

Nadszedł czas na torebki pudełkowate. Mają one podobne pochodzenie, ponieważ ich kształt będzie wywodził się z przedmiotów służących do przechowywania różnorakich rzeczy. To w skrzyniach, kufrach i różnych pudełkach udało się trzymać stare lub niepotrzebne w danej chwili przedmioty. Potem kufry stały się miejscem do przechowywania ubrań oraz kosmetyków.

Różne warianty tuby

Najbardziej kojarzone są one z futerałami na instrumenty przede wszystkim dęte. Potem tuby zaczęły być wykorzystywane także do przechowywania ubrań sportowych. Właśnie stąd bierze się popularność tub sportowych. W bieżącym sezonie jednak modne są wizytowe torebki w różnych wariantach. Zarówno te miękkie jak i też sztywne elementy będą decydować o tym jak torebka będzie wyglądać. Czasami pojawiają się także takie torebki, które mają różnorakie wzory, które będą się ciekawie prezentować.

Popularne damskie torebki

Tabakiera hitem sezonu

Powstała jako pojemnik do przechowywania tabaki. Jednak prawdziwy rozkwit przypadł na XVI – XVIII wiek, głównie dzięki popularności takich substancji. Piękne oraz ręcznie malowane, zdobione, wykonywane z różnych materiałów. Do dziś zachwycają koneserów, znawców sztuki tabakiery robione ze złota, srebra, miedzi, cyny, drewna różnego pochodzenia, kości słoniowej, szkła czy skóry. Świat mody zaadaptował ten ponadczasowy i kultowy kształt tworząc torebki – niewielkie dzieła sztuki. Najmodniejsze rozwiązania to te usztywniane, które nawiązywać będą do klasycznych tabakier. W tym sezonie można je wzbogacić o frędzle, kwiaty i plecionki.

Torebki kuferkowe

Kufry to skrzynie, które mają otwierane wieko, najczęściej wykonane z drewna i służą one do przechowywania różnych rzeczy. Ich wzór zaczerpnięty jest z walizek podróżnych, które są późniejszą wersją znanych z XVIII kufrów. Kolejne modyfikacje kufra, walizki to nesesery oraz aktówki i teczki. W modzie ma zastosowanie głównie ich kształt. Najczęściej są one wykorzystywane do przechowywania biżuterii albo kosmetyków. W tym sezonie na fali mody na pudełkowe torebki mamy coraz większy wybór takich właśnie propozycji. Przybierają one różną formę estetyczną i rzeczywiście świetnie będą się prezentować.