Damskie torebki podczas podróży
29

maj

Damskie torebki podczas podróży

 

Torebka damska to nieodłączny gadżet każdej kobiety. Torebka powinna być dostosowana do okazji i sytuacji. Jest to także jedna z kluczowych kwestii, którą należy uwzględnić planując wyjazd. Podróżna torebka powinna być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna, zwłaszcza, gdy ma służyć jako szeroko rozumiany bagaż podręczny.

Warto także zwrócić uwagę na to, by torebka współgrała z ogólnym stylem kobiety.

Jak wybrać torebkę podróżną? Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model? Poniżej prezentujemy kilka praktycznych wskazówek i godnych polecenia modeli.

Wielkość torebki podróżnej

Wielkość torebki podróżnej powinna być dostosowana do środka transportu, z którego zamierzamy korzystać. Jeśli jest to samochód, autobus lub pociąg jedyne kryterium stanowią indywidualne przyzwyczajenia kobiety oraz wygoda. W torebce powinny znaleźć się dokumenty, portfel, telefon wraz z ładowarką do telefonu lub powerbank, warto także zwrócić uwagę na to, by w torebce znalazło się także miejsce na dodatkowe drobiazgi, które mogą przydać się w czasie podróży, m.in. niewielka przekąska, mała butelka wody mineralnej, chusteczki higieniczne, żel antybakteryjny do rąk itp. Ogólnie rzecz ujmując, są to rozwiązania, które warto mieć pod ręką, gdyż w znaczny sposób wpływają na komfort podróży i sam jej przebieg.

Należy jednak zachować umiar i zdrowy rozsądek w wyborze wielkości torebki – zbyt duża i ciężka może w znaczny sposób utrudnić wyjazd, a nawet go zrujnować.

Jeśli jednak zdecydujemy się na samolot, wymiary bagażu podręcznego, w tym przedmiotowej torebki, są ściśle określone, dlatego też należy wybrać wielkość, z którą bez problemu zostaniemy wpuszczeni na pokład samolotu. Warto dodać, że wielkość bagażu ustalana jest indywidualnie przez linie lotnicze, dlatego też przed podróżą obowiązkowo należy przeczytać regulamin przewozu i dostosować bagaż do wytycznych.

Przykładowo, linie Ryanair, najpopularniejsza firma świadcząca usługi lotnicze w naszym kraju, określa maksymalne wymiary torebki, z jaką możemy pojawić się pokładzie na 35 x 20 x 20 cm – na pierwszy rzut oka może wydawać się, że jest to niewiele, w rzeczywistości jest to jednak dość pokaźna torba.

Istotne elementy damskiej torebki podróżnej

Ważnym elementem jest solidne, mocne zapięcie, które gwarantuje bezpieczeństwo i ochronę przed złodziejem. Bez wątpienia ostatnią rzeczą, o jakiej myśli kobieta, jest zgubienie cennych przedmiotów lub ich kradzież. Porządnie wykonany zamek w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem i najskuteczniejszą ochroną.

Zdecydowanie należy unikać także bałaganu w torebce, chcąc tego uniknąć warto wybrać model wyposażony w przegródki i kieszonki, dzięki którym można uporządkować rzeczy osobiste.