30

maj

Torebki na sezon letni

Kiedy zbliża się lato, zawsze trzeba przewietrzyć trochę szafę. Niezależnie od tego, co się w niej znajdzie, będzie trzeba do tego dopasować odpowiednie dodatki, w tym torebki. Postaramy się w tym miejscu doradzić, jakie torebki wybrać na jaką okazję i do jakiego stroju.

Torebki to chyba najbardziej kultowy element kobiecej garderoby, chociaż jest to tylko dodatek. Jest to jednak dodatek bardzo praktyczny, który dzięki swojej formie pozwala na daleko idące zabawy z aranżacją. Tego lata będzie można zaszaleć lub podziałać trochę bardziej asekuracyjnie i ważne będzie, by odpowiednio skompletować cały zestaw dodatków, czyli zaopatrzyć się chociażby w ładny kapelusz i odpowiednie obuwie.

Torebka klasyczna

Klasyczne modele torebek będą jak najbardziej w cenie nadchodzącego lata. Warto jest mieć w swojej szafie przynajmniej dwie sztuki. Jedną niewielką i subtelną, która przyda się na bardziej eleganckie okazje i drugą większą, weselszą, na przykład w stylu nude, która pozwoli nam zabrać wszystko ze sobą bez żadnego stresu. Dokładne kolory, materiały i rozmiary to już nasze pole do popisu, ponieważ można bez większych problemów komponować je wszystkie z butami na szpilkach czy z efektownymi kapeluszami słomkowymi.

Torby-worki

Torby-worki powinny nam się kojarzyć przede wszystkim ze stylem sportowym, ale w pierwszej kolejności jest to po prostu rozwiązanie dla kobiet młodych, które nie chcą sięga bardzo wiązać konwenansami. Powinny być utrzymywane w jasnej kolorystyce, najlepiej bieli lub szarości, chociaż mogą być wykonane także z bardzo solidnych materiałów. Ich zadaniem jest przykuwanie uwagi, najlepiej wykonywane w parze z butami. Zwiewna sukienka, ubranie typowo sportowe, a nawet trampki – to wszystko, z czym można komponować torebki-worki. Szare i beżowe kardigany to kolejny pomysł na uzupełnienie aranżacji.

Inspiracje stylem miejskim

Kiedy będziemy się wybierać do pracy lub na zakupy do miasta, dobrze jest stawiać na torebki skórzane w klasycznych kolorach. Wskazane są zwłaszcza torebki na krótkich ramiączkach, na długim pasku, pasujące na ramię. Brązowa torba pozwala nam na wybieranie w zasadzie dowolnej aranżacji dla naszego stroju. Możemy mieć na nogach szpilki lub baleriny, a nawet można nogi odsłonić sandałami.

Na plażę

Czas spędzony na plaży czy nad jeziorem to nasze marzenie, ale warto w tym czasie także wyglądać jak z marzeń. Żeby to osiągnąć, trzeba postawić na duże torebki, najlepiej przystrojone motywami kwiatowymi lub orientalnymi. Nie powinny jednak przyciągać uwagi swoim kolorem podstawowym.