5

cze

Duże torebki miejskie

Torebka to estetyczny dodatek, ale nie wolno zapominać o jej podstawowej funkcji, czyli przenoszeniu rzeczy. Duże torebki miejskie znakomicie spisują się jako dodatek do stroju i jako sposób na przenoszenie rzeczy. Nawet potocznie nazywa się je shopperami, ponieważ są wielką pomocą w sklepach. Shoppery mają wiele wersji i są niesamowicie uniwersalne.

Z miłości do shopperów

Kobiety, jeśli tylko mogą, zawsze wybierają możliwie duże torby miejskie. Już sam ten fakt sprawił, że shoppery z miejsca stały się popularne. Nie byłoby oczywiście na to żadnych szans, gdyby takie torebki nie były po prostu modne. Przedstawiła je modowemu światu Anna Kuczyńska, która była tylko pionierką. Za nią poszło bardzo wiele różnych marek, które nawet w sposób wręcz przesadny inspirowały się pierwowzorem. Obecnie dla kobiet od powinowactwa z klasycznymi już trendami ważniejsze jest to, by shopper skutecznie był w stanie zmieścić wszystkie najważniejsze rzeczy, czyli książki na uczelnię, drugie śniadanie, termos z kawą i oczywiście jakieś kosmetyki. Najlepsze są shoppery, które są w stanie przenieść nawet strój na siłownię. Workowate torebki są uniwersalne praktycznie pod każdym względem. Nie ma wątpliwości, że mogą zastąpić kilka różnych torebek na różne okazje, ale są też w stanie dopasować się do praktycznie każdej stylizacji, z pominięciem jednie stylizacji wieczorowych. Co więcej, shoppery dobrze dopasowują się także do różnych typów urody.

Typy torebek-worków

Typowe torby miejskie posiadają dwa długie ucha. Zazwyczaj są gładkie lub posiadają delikatne wzorki. Najpopularniejsze modele posiadają kolory raczej stonowane, takie jak granat i odcienie szarości. Takie torby powinny być lekkie i nieprzesadnie eleganckie. Bardziej elegancka jest ich skórzana odmiana, która charakteryzuje się przede wszystkim wykonaniem z bardziej solidnych materiałów, takich jak ekoskóra lub skóra naturalna. W ostatnim czasie pojawiły się też torby wykonane z gumy, które zapowiadają się na hit wiosny i lata.

Jaka torba dla mnie?

Zasady noszenia tego typu toreb nie różnią się znacznie od zasad noszenia innych rzeczy. Sprawa jest bardzo prosta, ponieważ wybranie torby XXL do małej, szczupłej sylwetki spowoduje propozycje zagrania roli Calineczki, ale raczej nie o to chodzi. Naszym celem powinno być dopasowywanie wielkości torby do faktury oraz materiału do powagi stylizacji.

Stylizacje

Shoppery są uniwersalne i praktycznie do każdego stroju taka torba może zostać dobrana, jeśli tylko jej szczegóły pasują do okazji.